سایبان کاج
سایبان کاج

سقف برقی

سقف برقی وسیله ای است که امکان ورود نور و هوای تازه اکسیژن دار را به داخل محل مورد نظر شما عزیزان فراهم می‌سازد که این سقف برقی ها به دو شکل دستی و خودکار  یا اتوامتیک در بازار موجود هستند و عمل می کنند.

شاید نام سقف برقی را کمتر از زبان ها شنیده باشید ام باید بگوییم که این نوع از سقف ها که به آن ها سقف های مدرن نیز می گویند کارایی  و کاربرد خیلی بیشتری را در مقایسه با سقف های قدیمی در گذشته دارند و سبب شده اند تا استقبال  خیلی زیادی از سقف برقی به وسیله مشتریان شود. سقف برقی دارای اجزا، بخشها و مزایای مختلفی است که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم.

shopping-online

سفارش سقف برقی

همین حالا سایبان خود را سفارش دهید

سقف های قدیمی  ساختاری بسیار ساده و ابتدایی داشتند به همین دلیل نمی توانستند پاسخ گوی نیاز افراد باشند. زیرا دوام  خیلی زیاد و خوبی در مقابل عوامل  طبیعی و محیطی مانند  بارش باران و برف یا طوفان و نداشتند.

به همین سبب امروزه به علت پیشرفت فناوری ، تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته ای که به بازار عرضه شده است سبب شده تا سقف برقی نیز از جایگاه مطلوبی و ویژه ای برخوردار شودزیرا این نوع سقف ها از سازه های فلزی در سال های اخیر یکی از بهترین پر فروش ترین سازه ها  در این چند سال بوده اند و این قضیه نشان می دهد که سقف برقی بسیار کاربردی و مقرون به صرفه می باشد. حالا در ادامه مطلب به معرفی اجزای مختلف این نوع از سقف می پردازیم و سپس به مزایای آن اشاره خواهیم کرد.

این سقف ها در شکل، سایز و مدل هایی متنوع ساخته و تولید می‌شوند که لازم به ذکر است که ساخت و نصب سقف برقی به عنوان شاخه‌ای از معماری داخلی ساختمان می باشد و این سقف ها در  جنس پوشش،  نحوه کارکرد و نورپردازی  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

طراح سقف باید تمام ویژگی‌ سازه‌ها را برای ساخت سقف برقی به‌خوبی و درستی شناسایی کند تا به درستی آن را تولید و راهاندازی کند  پس ما می توانیم سقف متحرک را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی که از کمبود فضا در منزل یا محل تجاری خود ناراضی هستند معرفی کنیم تا دیگر در سختی نباشند و اوقات خوشی را در زیر این سقف ها سپری کنند.

سقف برقی را می توان درهر محوطه و فضای بازی استفاده کرد که آن فضا را به یک محوطه زیبا و در عین حال  جذاب و متفاوت تبدیل می کند چون  این سقف ها می توانند فضاهای کوچک را هم پوشش دهند.به طور مثال فضای کوچک یک بالکن یا فضای روباز یک محیط را می توانند تحت پوشش قرار دهند.

سقف برقی به دو مدل سقف متحرک دستی و سقف متحرک اتوماتیک تقسیم می شوند که این ها از سازه های مقاوم در مقابل هر گونه شرایط جوی مانند تابش نور شدید خورشید، بارش باران و برف و . . .  می باشد و همچنین استفاده از انواع پارچه های مقاوم این امکان را برای مشتریان و خواهان این وسیله ایجاد می کند که با خیالی راحت و آسوده از محیط رو باز اطراف خود بهره مند شوند.

لازم به ذکر است که از سقف برقی برای حرکت سقف از یک موتور استفاده می شود که سقف را جمع یا باز کند به همین علت به آن سقف متحرک می گوییم که از سقف برقی می توان در اماکنی هم چون هتل ها ، رستوران ، بالکن یا تراس ، بام ، استخر و در هر فضای بازی استفاده کرد.

نکته ای که حائز اهمیت است این می باشد که سقف برقی دارای یک چهارچوب ثابت است و سقف این وسیله به روش های دستی یا به کمک یک موتور جمع یا باز خواهد شد و همچنین جنس سقف می تواند از پارچه، طلق و شیشه  ای باشد.

پروفیل سقف برقی

پروفیل هایی که در ساخت  و تولید سقف  برقی استفاده می شودند اکثرا از جنس و نوع آلومینیوم و فولاد می باشند.

پروفیل ها به وسیله رنگ مخصوصی رنگ آمیزی می شوند  به این علت که  در برابر عوامل محیطی و آب و هوایی مختلف محافظ باشند و از تاثیرات منفی و جانبی آن ایمن بمانند. به طور مثال اگر پروفیل ها بدون هیچ گونه رنگی در  فضا و محیطی که می خواهیم نصب شوند پس از گذشت مدت زمان خیلی کوتاهی شاهد به وجود آمدن شوره , زنگ زدگی و تغییر رنگ در آن خواهیم بود. این مشکلات می توانند علاوه بر کاهش زیبایی  ظاهری و جلوه سقف برقی، باعث کاهش عمر پروفیل ها شوند چون شوره و زنگ زدن یکی از عوامل اصلی و مهم در ایجاد پوسیدگی در انواع فلزات می باشد که خیلی باید به این نکته توجه کنیم.

اجزای مختلف سقف برقی

اگر بخواهیم تعریفی از سقف متحرک داشته باشیم باید به این نکته اشاره کنیم که در سقف برقی از یک حسگر یا همان سنسور استفاده می کنیم که این سنسور ها این امکان را برای مصرف کننده به وجود می آورند که در زمان هایی که شرایط بد جوی حاصل می شود مانند زمانی که تابش  نور خورشید یا بارش باران ایجاد می شود سقف متحرک ، باز و بسته می شود.

 

 • سازه پارچه متحرک سقف برقی
 • موتور حرکت دهنده
 • ریل های حرکت سقف متحرک برای باز یا جمع کردن پارچه ی سقف برقی (یراق آلات حرکتی)
 • سیستم فرمان حرکت یا توقف سقف برقی
 • سیستم نور پردازی و روشنایی در این وسیله
 • ستونهای سازه ی سقف برقی

مزیت های سقف برقی

 •  فضایی کاملا مجزا برای استفاده
 • چهار چوب سقف برقی قابلیت نصب شیشه ای را دارند
 • پارچه سقف بسیار مقاومت بالایی در مقابل آب و حرارت  دارد
 • قابلیت نصب حسگر یا سنسور جهت اتوماتیک کردن سقف برقی
 • سقف متحرک باعث افزایش فضای محیط می شود
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی ، زنگ زدگی و رطوبت
 • استفاده از آلومینیوم مقاوم در سازه های آن
 • قابلیت طراحی در رنگ ها و اندازه های دلخواه
 • قابلیت کنترل  از راه دور توسط ریموت کنترل
 • کاملا بی صدا هستند
 • دارای سیستم زهکشی برای هدایت آب در زمان بارش باران  که این اتفاق در صورت باز بودن سقف برقی می افتد
 • امکان نور پردازی خوب

سقف برقی را می توانیم در مکان هایی همچون بالکن و تراس بدون سقف ،رستوران های رو باز و کافی شاپ ها ، استخر های رو باز و باغ تالار ها ، پارکینگ های رو باز ، قابلیت استفاده در بام سبز  و به عنوان آلاچیق و . . . استفاده می شود.

سقف برقی  را همچنین  می توانیم به عنوان یک مکان مجزا در نظر بگیریم که در مکان های روباز از آن استفاده می شود و برای این که  ما نیز بتوانیم از این فضا ها در شب هم استفاده کنیم ، می توانیم سقف را نور پردازی کنیم که وجود این ویژگی سقف برقی را به طرز شگفت انگیزی و باورنکردنی محبوب  و مورد پسند در بین مشتریان کرده است.

ایده آل ترین سقف برقی چه ویژگی هایی دارد

ایده آل ترین سقف برقی  ویژگی هایی دارد که در زیر به آن پرداخته ایم :

 • سقف ایده آل برای روی بالکن ها و تراس های بدون سقف یه دلیل تابش آفتاب و یا بارش باران و برف
 • برای جلوی محوطه و فضا های باز جلوی رستورانها، فست فود ها و کافی شاپ ها
 • در کنار و روی استخر ها جهت جلوگیری از دید اپارتمان ها و ساختمان های طراف محل
 • استفاده از موتورهای نیم اسب موتوژن و مدار فرمان و ریموت برای جمع و باز شدن آن

سقف برقی ، برای کاربرد های مختلفی و گوناگونی استفاده می شود زیرا این سقف ها به دلیل سبکی سازه هایش و همچنین مقاومت و  دوام پارچه اش و نوع سیستم حرکتی  آن محصولی به صرفه  از نظر اقتصادی ب شکار می رود.

همین طور این سقف برقی از لحاظ معماری مناسب برای فضاها و محیط های بدون کاربری اقتصادی =طراحی شده است که در اجرای سقف با در نظر گرفت این که در ایران انواع آب و هوا واقلیم های گوناگون وجود دارد ساخته و طراحی می شود به همین سبب طراحان باید در تولید و ساخت سقف برای هر منطقه اقلیمی از متریال و جنس های سازگار با همان منطقهانتخاب نمایندکه مقاوم  و منطبق با شرایط همان منطقه آب و هوایی باشد.

پارچه سقف برقی

پارچه های پی وی سی استفاده شده که در سقف برقی با در نظر گرفتن تکنولوژی در ساخت سقف برقی در دماها و آب و هوای مختلف آن را تولید و نصب بر روی سقف  می کنند که برای هر  نوع منطقه آب و هوایی مناسب باشد تا از آن در برابر باران ، رطوبت ،گرما و  محیط مرطوب و شرجی  و . . . محافظت کند.
سقف برقی با قابلیت نورپردازی به عنوان  یک آپشن خوب و  بی نیاز از هرگونه نورپردازی طراحی و تولید می شود که طراحی می تواند با اضافه کردن شیشه های متحرک آن را به عنوان یک اتاقک کاملا عایق  و محافظ استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *